BASINDA BİZ / KOÜ'de Siber Zorbalık Paneli

KOÜ'de Siber Zorbalık Paneli

1

KOÜ'de, son yıllarda gençler arasında giderek yaygınlaşan bir sorun olan siber zorbalık hakkında yarın panel düzenlenecek.

 

03 2 2015 - 00:40   

Manşet Kocaeli - Kocaeli Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Birimi, İletişim Fakültesi ve Toplum Ruh Sağlığı Geliştirme Derneği'nin işbirliğiyle 'Temel Eğitim Öğrencilerinde Siber Zorbalık ve Çözüm Önerileri' adıyla bir panel gerçekleştirilecek. 

 

KOÜ İletişim Fakültesi'nde TÜBİTAK desteğiyle yürütülen Siber Zorbalık Projesi kapsamında yapılacak olan panel yarın (03 Şubat Salı günü) Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenecek. Panelde, internet ve mobil telefon aracılığıyla yapılan bir zorbalık türü olarak tanımlanan ve son yıllarda gençler arasında giderek yaygınlaşan bir sorun olan siber zorbalığa karşı ebeveynler bilgilendirilecek.

 

KOÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun'un moderatörlüğünü yapacağı panelde, KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Emel Baştürk Akça, KOÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdil Sayımer ve KOÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Doktora Öğrencisi Fatma Nur Şen konuşacak. Saat 13.00'teki panele katılımın yoğun olması bekleniyor.

 

 

BASINDA BİZ